Zwykłe Ubezpieczenie
Nie Wystarczy w Walce z Poważną Chorobą

DIAGNOZA Poważnej Choroby - szczególnie onkologicznej - to dla każdego bardzo trudne przeżycie. Dla rodziny chorego, to często także tragedia finansowa.


Dla skuteczności procesu leczenia i dobrej opieki nad chorym bardzo ważny jest szybki i pewny dostęp do odpowiednio dużych środków finansowych.
To bardzo ważne, aby nie zabrakło w tym trudnym momencie pieniędzy także na bieżące wydatki na utrzymanie domu, na stałe opłaty, na spłatę rat kredytu...

  • Zwykłe Ubezpieczenie Grupowe nie zapewnia w takiej sytuacji odpowiednio wysokich świadczeń. Dwukrotność pensji to najczęściej spotykane wypłaty świadczeń - zwykle to od 4.000 do 10.000 złotych.
  • W ramach ogólnopolskiej akcji „ONKO PLUS” zainicjowanej już w roku 2022, w województwie lubuskim, zapewniamy pracownikom oświaty i członkom ich rodzin (współmałżonkom, partnerom i pełnoletnim dzieciom) unikalną Ochronę Chorobową.
  • To prawdopodobnie jedyny taki Program Ochrony Chorobowej w naszym kraju. 
  • ONKO PLUS nie ma zastąpić tzw. Zwykłego Ubezpieczenia Grupowego, ale ma dostarczyć bardzo dobrej ochrony finansowej związanej z Poważnymi Chorobami – przede wszystkim onkologicznymi (łącznie 45 chorób).
  • Nie musisz być pracownikiem. ONKO PLUS możesz kupić też prywatnie! Zadzwoń, zapytaj.

Weź udział w sondzie:

slajd_zachorowalnosc.jpg
Zachorowania_na_raka_piersi_wg__wieku-1.jpg
5_letnie_przezycia.jpg
Kwadrant_ubezpieczen_na_zycie.jpg

Badania okresowe w pracy i ONKO PLUS
Kup ONKO PLUS zanim otrzymasz DIAGNOZĘ!

Częstotliwość wykonywania badań okresowych jest określona w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z 1996 roku. Dokument określa, że nie należy wykonywać ich częściej niż raz w roku, ale nie rzadziej niż co pięć lat. Badania te są obowiązkowe, a pracodawca, który nie dopełni ich obowiązku i nie skieruje pracownika na badania może otrzymać karę od 1.000 do 30.000 złotych.

Pracownicy wykonujący prace biurowe (np. nauczyciele, urzędnicy itp.) wykonują badania okresowe zazwyczaj raz na 4 lata. Badania okresowe są wykonywanie częściej w przypadku pracowników wykonujących prace na wysokości, którzy mają więcej niż 50 lat. W przypadku osób, które pracują na wysokości do 3 metrów przeprowadza się badania co 3 lata, a pracujący na wysokości powyżej 3 metrów – co 2 lata. W przypadku starszych pracowników (powyżej 50 roku życia) należy przeprowadzać badania okresowe co roku.

Dodatkowo częstotliwość badań powinna być dopasowana do zakresu pracy i jej rodzaju. Do tego badania mają także swoją ważność – może okazać się, że lekarz określi, że badanie jest ważne nie pięć lat, ale rok albo dwa. Pierwsze badanie wykonuje się tuż przed rozpoczęciem pracy na umowie o pracę.

Każde Badanie Okresowe to poważne RYZYKO, że lekarz stwierdzi niepokojące objawy w naszym stanie zdrowia. Jeżeli ich przyczyna okaże się bardzo poważna (np. choroba nowotworowa lub poważna choroba układu krążenia) możemy już nigdy nie mieć możliwości skorzystania z programu ONKO Plus. Ślad jaki pozostanie w naszej dokumentacji medycznej w systemach informatycznych NFZ  spowoduje, że żaden zakład ubezpieczeń nie wyrazi nam zgody na zawarcie ubezpieczenia chorobowego. A właśnie wtedy będziemy go potrzebować najbardziej!

Pracodawca systematycznie kieruje nas na badania okresowe, lekarz zaleca oprócz badań okresowych także inne, szersze badania np. profilaktyczne, ale kiedy pojawi się najgorsza diagnoza (np. nowotwór złośliwy) nikt nie pośpieszy nam z pomocą finansową - chory zostaje sam na sam z chorobą i z problemami finansowymi jakie się z nią wiążą (leki, wizyty u lekarzy, dojazdy, spłata kredytów, środki na życie, możliwość utraty pracy z powodu choroby). Zwykłe Ubezpieczenie Grupowe nie zapewnia żadnych wysokich odszkodowań związanych z tak poważnymi chorobami - to zwykle kwoty od 4.000 do 8.000 złotych. Potrzebne jest Specjalne Ubezpieczenie Chorobowe takie właśnie  jak ONKO PLUS, które w zakładzie pracy ma bardzo wysokie świadczenia i jednocześnie dobrą składkę.

Czasu nie da się cofnąć i dlatego warto skorzystać z Programu ONKO PLUS bez zbędnej zwłoki i bez względu na wiek. Im wcześniej tym lepiej. Z tego powodu umożliwiamy przystąpienie do Programu ONKO PLUS także członkom rodzin: małżonkom, konkubentom oraz pełnoletnim dzieciom pracowników Państwa Placówki. 

Sugerujemy też, aby wkrótce po zapisaniu się do ONKO PLUS każdy poddał się nie tylko okresowym, ale także bardziej szczegółowym badaniom lekarskim. Wykluczenie choroby nowotworowej na pewno będzie dobrą wiadomością. Jeśli jednak lekarz postawi bardzo poważną diagnozę (np. nowotwór złośliwy), to zaraz po tym uzyskacie Państwo bardzo poważne środki finansowe, aby podjąć leczenie i wszelkie kroki zaradcze w chorobie.

To wyłącznie od Państwa decyzji zależy, czy wybierzecie umowę w trybie jednorocznym czy trzyletnim i przez ile lat będziecie ją kontynuować. Wydaje się jednak, że dla własnego dobrze pojętego bezpieczeństwa finansowego (pomoc w chorobie) warto kontynuować tak dobrą ochronę przez wiele lat. Nigdy nie wiemy co przyniesie przyszłość.

Krajowy Koordynator Programu

Jarosław Kaczmarek
Zadzwoń: 600 148 603